Humalac A műkönny 10ml

652 Ft
65 Ft/ml

A szem szárazságával járó állapotokban javasolt az alkalmazása.

Összetétel ml-ként: poli (vinil-alkohol), benzalkónium-klorid, kálium-dihidrogén-foszfát, dinátrium-hidrogén-foszfát, nátrium-klorid, injekcióhoz való víz. Küllem: Szemcsepp: tiszta, színtelen, idegen részecskéktől mentes oldat. Csomagolás: 10 ml oldat, fehér színű, csavaros kupakkal lezárt és cseppentő betéttel ellátott, fehér tartályban. 1 tartály faltkartonban.

Forgalomba hozatali engedély jogosultja:
TEVA Gyógyszergyár Rt., Debrecen

Gyártó:
TEVA Gyógyszergyár Rt., Gödöllő

1. MILYEN TÍPUSÚGYÓGYSZER A HUMALAC A MŰKÖNNY ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ

A könnytermelés zavara miatt kialakuló, a szem szárazságával járó állapotokban alkalmazható.


2. TUDNIVALÓK AHUMALAC A MŰKÖNNY ALKALMAZÁSA ELŐTT:

Ne alkalmazza a készítményt:
- ha az összetevőkkel szemben túlérzékeny.

Fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:
- ha a készítményhasználatát megelőzően szemcsepp alkalmazása korábban okozott már túlérzékenységi reakciót.

Terhesség, szoptatás:
Nincsenek tapasztalatok a terhesség, illetve a szoptatás időszakában történő alkalmazásra.

Gyermekkorban:
Nincsenek tapasztalatok a műkönny gyermekkorban történő alkalmazásáról.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre: Közvetlenhatása a gépjárművezetésre vagy baleseti veszéllyel járó munkavégzésre nem ismert. A készítmény alkalmazásakor - a becseppentéskor - átmeneti jelleggel homályos látás előfordulhat. Amíg a látás nem normalizálódik, a gépjárművezetéstől, a baleseti veszéllyel járó munkavégzéstől és a veszélyes gépek kezelésétől tartózkodni kell.

Egyéb gyógyszerek alkalmazása:
Nem ismertek olyan anyagok, amelyek befolyásolnák a műkönny hatását. Fontos információk: A műkönny benzalkónium-kloridtartósítószert tartalmaz, ezért alkalmazásának ideje alatt lágy kontaktlencse nem használható.
Amennyiben a szemkörnyék irritációját, illetve annak rosszabbodását, fejfájást, szemfájdalmat, látászavarokat a kötőhártya és a szem környékének vörösségét észleli, a kezelést szakítsa meg és keresse fel kezelőorvosát. A készítmény a felbontást követően 4 hétig használható fel.


3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A HUMALAC A MŰKÖNNYET?

Naponta 2-5 alkalommal 1-2cseppet kell a szem/ek/be cseppenteni. Szükség szerint óránként is alkalmazható. Ha elfelejtette alkalmazni a műkönnyet: Ne alkalmazzon egyszerre kétszeres, vagy többszörös mennyiséget, hanem cseppentse be az elmaradt adagot, ezt követően folytassa a készítmény alkalmazását a kezelőorvos által előírt módon és adagolásban, az eredetileg előírt rendnek megfelelően.

A Humalac A műkönny-kezelés megszakításakor jelentkezőhatások: A továbbiakban szükséges kezelés módját beszélje meg kezelőorvosával. Amennyiben mellékhatások miatt kívánja abbahagyni a kezelést, kérjen tanácsot kezelőorvosától, aki tájékoztatni fogja ezen mellékhatások kezeléséről, vagy más készítménnyel folytatja a kezelést.


4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszernek a Humalac A műkönnynek is lehetnek mellékhatásai. Ritkán átmeneti csípő érzés előfordulhat. Amennyiben ez nem szűnik meg, a készítményalkalmazását fel kell függeszteni. A további teendők megbeszélésére keresse felkezelő orvosát. Ha bármilyen egyéb mellékhatást vagy utóhatást tapasztalna, ami nem szerepel ebben a betegtájékoztatóban, haladéktalanul forduljon kezelőorvosához.


5. TÁROLÁS

Legfeljebb 25 C alatt tartható. A gyógyszert csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni. A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

OGYI-T-3877/01

Betegtájékoztató OGYI eng. száma: 28.950/41/2004

Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
"A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!"
Online patika
Szolgáltatások
Statimpatika.hu